/
2009 Madvac CN100B Sweeper, Kubota Diesel Engine, ONLY 154 HOURS, 1.15 Cu YD Stainless Steel Hopper, 44"-89" Sweeping Width, 60" Dumping Height, Air Conditioned Cab, Rear Camera, Wanderhose, Very Clean Unit!
***this unit is sold, identical unit available
| Stock # | 1253545 |
| Year | 2009 |
| Make | Madvac |
| Model | CN100B |
| Color | White / Black |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 154 |
| Class | 0 |
| Engine | Kubota D1105T |
| Horsepower | 315 |
| Fuel Type | Diesel |
| Transmission | Hydrostatic |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Madvac |
| Capacity | 1.15 YD |
| Sweeping Path | Variable from 44” to 89” |
| Number Of Gutter Brooms | 2 |
| Hopper Capacity | 1.15 cu ft |
| Hopper Location | Rear - 60" Dumping Height |
| Water Tank | 40 Gal |
| Length | 148" |
| Height | 78" |
| Width | 43" |
| Weight | 3,600 lbs |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.