/
2019 Spectrum Sports Intl Climb-N-Challenge, 3-Sided Climbing Wall Trailer Unit, 24' Operational Height, Powder Coat Steel, 12v Butcher Hydraulics Lift System (15 Minute Set-Up Time), Auto-Belay Safety System, 35 Mph Wind Rating, Electric Trailer Brakes, 2" Ball Pull Hitch, Brand New & Unused Unit
| Stock # | 14375 |
| Price | Sold |
| Year | 2019 |
| Make | Spectrum Sports |
| Model | Climb-N-Challenge |
| Color | Blue |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Duty | Light |
| Class | 1 |
| GVW | 6,000 |
| Front Axle | 3,000 |
| Rear Axle | 3,000 |
| Fuel Type | None |
| Brakes | Electric |
| Tires | 225/75R15 |
| Capacity | 24' Operational Height |
| Length | 27'5" |
| Height | 9'6" |
| Width | 7'6" |
| Weight | 6,000 lbs |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.