/
2012 Nissan UD Patcher Truck, UD GH7 Diesel Engine, Allison 2500RDS Transmission, 4,367 Miles, A/C, 32,900 GVW, Rosco RA 400 Patcher
Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15261 |
| Price | Sold |
| Year | 2012 |
| Make | Nissan UD |
| Model | UD3300 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 4,367 mi |
| Hour Reading | 913 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 32,900 |
| Front Axle | 11,900 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | UD GH7 |
| Horsepower | 245 |
| Fuel Type | Diesel |
| Fuel Tank Capacity | 50 |
| Transmission | Allison 2500RDS |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.857 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Rosco |
| Model | RA-400 |
| Aux Engine | Kubota Diesel |
| Aux Engine Hours | 499 |
| Capacity | 5 YD |
| Length | 28'8" |
| Height | 9'4" |
| Width | 8'2" |
| Wheelbase | 178 |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.