/
2008 Spectrum 300D8E 300 kW Generator, Detroit Series 60 Diesel 12.7L (550 HP @1800 RPM), Only 89 Hours, 277/480V 3 Phase, 60Hz, 204 Gal Fuel Tank, Block Heater, SENS NRG22-10-RC Battery Charger, 120/240VAC, 12/24VDC, 60Hz, 6/3 Amps, Skid Mounted, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15292 |
| Price | Sold |
| Year | 2008 |
| Make | Spectrum |
| Model | 300D8E |
| Color | White |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 89 |
| Engine | Detroit Series 60 |
| Horsepower | 550 |
| Fuel Type | Diesel |
| Length | 11'4" |
| Height | 11'4" |
| Width | 4'3" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.