/
2006 Mack Front Load Garbage Truck, Mack AI-350 Diesel Engine, Allison Auto Trans, 158,333 Miles, A/C, 66,000 GVW, Heil Half/Pack Front Loader, 40 Yard Gross Capacity - 28 YD Body & 12 YD Hopper Capacity, 8,000 lbs Arms Lifting Capacity, 18-20 Seconds Container Dump Cycle, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
| Stock # | 15263 |
| Price | Sold |
| Year | 2006 |
| Make | Mack |
| Model | MR688S |
| Color | White |
| Odometer Reading | 158,333 mi |
| Hour Reading | 18,174 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 46,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Mack AI-350 12L |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison Automatic |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 425/65R22.5 Rear: 1122.5 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Heil |
| Model | Half / Pack |
| Capacity | 40 Yard |
| Length | 32'6" |
| Height | 13'6" |
| Width | 8'6" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.