/
2007 Ford F750 4x4 Single Axle Cab and Chassis, CAT C7 7.2L Diesel Engine, Allison 3000RDS_P Automatic Transmission, Only 5,423 Miles, A/C, 33,000 GVW, 4x4, 5.29 Rear Ratio, 262" WB, 150" CA, 238" CEF, Crew Cab - Seats 5, Very Clean Ex-Gov't Unit
| Stock # | 15422 |
| Price | Sold |
| Year | 2007 |
| Make | Ford |
| Model | F750 |
| Color | Blue |
| Odometer Reading | 5,423 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Crew Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33,000 |
| Front Axle | 12,000 |
| Rear Axle | 21,000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | CAT C7 7.2L |
| Horsepower | 350 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Allison 3000RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.29 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 35' |
| Height | 13'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 262" |
| Cab To Axle | 150" |
| Cab to End of Frame | 238" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.