/
2017 Peterbilt 320 Front Load Garbage Truck, Cummins ISX12 Diesel, Allison 4500RDS Automatic Transmission, 85,707 Miles, A/C, 60,000 GVW, Interaxle Lock, McNeilus Front Load Body, 40 Yard, Full Eject, Very Clean Ex-City Unit
***File photo, actual photos coming soon!
| Stock # | 15522 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2017 |
| Make | Peterbilt |
| Model | 320 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 85,707 mi |
| Hour Reading | 8,624 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66000 |
| Front Axle | 20000 |
| Rear Axle | 46000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISX12 |
| Horsepower | 350 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Fuel Tank Capacity | 80 |
| Transmission | Allison 4500RDS |
| Suspension | Hendrickson Haulmaxx |
| Brakes | Air |
| Tires | 315/80R22.5 |
| Rear End Ratio | 4.89 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | McNeilus |
| Model | 4029 Atlantic |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 32'6" |
| Height | 13'2" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 206" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.