/
2017 International 7300 4x4 Cab and Chassis, Cummins B6.7 Diesel Engine, Allison 3500RDS_P Auto Transmission, 58,034 Miles, A/C, 33,000 GVW, 4x4, Diff-Lock, 5.57 Rear Ratio, Single Axle, 200" Wheelbase, 122" Cab to Axle, 205" Cab to End of Frame, Very Clean Unit
***File photo, actual photos coming soon!
| Stock # | 15417 |
| Price | Call For Price |
| Year | 2026 |
| Make | International |
| Model | 7300 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 58,034 mi |
| Hour Reading | 4,401 |
| Duty | Heavy |
| Class | 7 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 33000 |
| Front Axle | 14000 |
| Rear Axle | 21000 |
| Number Of Rear Axles | Single |
| Engine | Cummins B6.7 |
| Horsepower | 250 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 4x4 |
| Transmission | Allison 3500RDS_P |
| Suspension | Spring |
| Brakes | Air |
| Tires | 12R22.5 |
| Rear End Ratio | 5.57 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Length | 28'8" |
| Height | 11'10" |
| Width | 8'4" |
| Weight | 26500 |
| Wheelbase | 200" |
| Cab To Axle | 122" |
| Cab to End of Frame | 205" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.