/
Cincinnati 90AS x 8FT Autoshape CNC Forming Center Press Brake, 90 Ton Capacity, 8' Length of Bed & Ram, 6'6 3/4" Distance Between Housing, 8" Stroke, 15" Open Height, 7" Closed Height, 7" Throat Clearance, Autoshape CNC Control, Electric Foot Switch, Pedestal Palm Button Station, Very Clean & Well-Maintained Machine
| Stock # | 13988 |
| Year | 1983 |
| Make | Cincinnati |
| Model | 90 AS 8 |
| Color | Green |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 0 |
| Fuel Type | None |
| Make | Cincinnati |
| Capacity | 90 Ton x 8FT |
| Length | 10'5" |
| Height | 9'10" |
| Width | 4'9" |
| Weight | 15,500 lbs |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.