/
2010 L3 MEP-806B Diesel Generator, John Deere 6068TF Diesel (149 HP), Only 3 Hours, 60 kW, 60HZ, 120/208V 3PH, 204/416V 3PH, 208 & 104 Amps, Digital Instrumentation, Military Standard Design, Skid-Mounted, Self-Contained Ex-Gov't Unit
| Stock # | 13854 |
| Year | 2010 |
| Make | L3 |
| Model | MEP-806B |
| Color | Green |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 3 |
| Engine | John Deere 6068TF |
| Horsepower | 149 |
| Fuel Type | Diesel |
| Fuel Tank Capacity | 43 Gal |
| Make | L3 |
| Model | MEP-806B |
| Capacity | 60 kW |
| Length | 7'3" |
| Height | 5' |
| Width | 3' |
| Weight | 4,000 lbs |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.