/
1990 Onan 80 kW Diesel Generator Set, Cummins 5.9L Diesel, 6,411 Hours, 3 Phase, 80 kW, 100 kVA, 60 Hz, 480 V, 278 AMPS, Well Maintained Unit
| Stock # | 13578 |
| Year | 0 |
| Make | Onan |
| Model | 80DGDAL34601A |
| Color | Green |
| Odometer Reading | 0 mi |
| Hour Reading | 6,411 |
| Engine | Cummins 6BT 5.9L |
| Horsepower | 135 |
| Fuel Type | Diesel |
| Make | Onan |
| Model | 80DGDAL34601A |
| Capacity | 100 kVA / 80 kW |
| Length | 7'9" |
| Height | 5'4" |
| Width | 3'4" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.