/
2016 Peterbilt 320 Front Loader, Cummins ISX12 Diesel Engine, Allison 4500RDS_PR, 47,208 Miles, A/C, 66,000 GVW, Diff & Inter-Axle Locks, Labrie Wittke SuperDuty Front Load Body, 40 Yard, Full Eject, Very Clean Unit
| Stock # | 15060 |
| Price | Sold |
| Year | 2016 |
| Make | Peterbilt |
| Model | 320 |
| Color | White |
| Odometer Reading | 47,208 mi |
| Hour Reading | 2,057 |
| Duty | Heavy |
| Class | 8 |
| Cab | Standard Cab |
| CDL Required | Yes |
| GVW | 66,000 |
| Front Axle | 20,000 |
| Rear Axle | 46,000 |
| Number Of Rear Axles | Tandem |
| Engine | Cummins ISX12 |
| Horsepower | 350 |
| Fuel Type | Diesel |
| Drive | 6x4 |
| Transmission | Allison 4500RDS_PR |
| Suspension | Walking Beam |
| Brakes | Air |
| Tires | Front: 315/80R22.5, Rear: 11R22.5 |
| Rear End Ratio | 6.17 |
| Air Conditioning | Yes |
| Power Steering | Yes |
| Make | Wittke |
| Model | Superduty |
| Capacity | 40 YD |
| Length | 33'4" |
| Height | 13'4" |
| Width | 8'6" |
| Wheelbase | 212" |
* Plus government fees and taxes, any finance charges, any dealer document preparation charge and any emission testing charge. Vehicle may be subject to prior sale. We disclaim any warranty as to the availability of, condition of, or accuracy of information provided about the vehicles listed on this website.